22

Beşiktaş Mogaz: 25 - Barcelona: 29

Beşiktaş Mogaz: 25 - Barcelona: 29


Erkekler Velux EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu 10. ve son maçında Beşiktaş Mogaz, İspanya temsilcisi Barcelona'ya 29-25 mağlup oldu.

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden ancak gruptan çıkma şansını daha önce yitiren Beşiktaş Mogaz, 10 maçta bir galibiyet, dokuz mağlubiyet aldı. 

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan ve karşılıklı gollerle başlayan mücadelenin ilk 5 dakikası 2-2'lik eşitlikle geçilirken, kaleci Yunus Özmusul'un yaptığı kurtarışlar, skorun dengede gitmesini sağladı. İlerleyen bölümde Rutenka ve Sigurdsson'un golleriyle üstünlüğü ele geçiren Barcelona karşısında Beşiktaş Mogaz, Nincevic ve Rasic'in golleriyle farkı azalttı. İlk yarının son anlarında Nöddesbo, Rutenka ve Sarmiento'yla üstünlüğünü koruyan konuk ekip, devre arasına 14-12 önde girdi.

İkinci yarıya Nincevic ve Ramazan Döne'nin golleriyle başlayan siyah-beyazlılar, farkı 1'e indirse de Barcelona, bu bölümde özellikle Lazarov'un golleriyle üstünlüğünü sürdürdü. Maçın son bölümünde Ramazan Döne'yle rakibini yakalamaya çalışan siyah-beyazlılar karşısında konuk ekip, Jallouz, Sarmiento, Rutenka ve Lazarov'la goller buldu ve salondan 29-25 galip ayrıldı. 

Bu arada karşılaşmayı Federasyon Başkanımız Bilal Eyüboğlu ile birlikte Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) başkanı Jean Brihault, Genel Sekreteri Michael Wiederer ve Federasyonumuz Başkanvekili Haydar Arslan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Levent Küçükçolak ve Uğur Kılıç  protokol tribününden takip etti.- Taraftar yalnız bırakmadı
Tarihinde ilk kez Erkekler Velux EHF Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş Mogaz'ı taraftarı da yalnız bırakmadı.

Yaklaşık 10 bin siyah-beyazlı taraftar, Sinan Erdem Spor Salonu'nda yaptıkları tezahüratlarla maç boyunca takımlarına büyük destek verdi.

Beşiktaş Mogaz: 25 - Barcelona: 29
Salon: Sinan Erdem
Hakemler: Csaba Dobrovits, Peter Tajok (Macaristan)

Beşiktaş Mogaz: Yunus Özmusul (İbrahim Demir), Dacevic (1), Tolga Özbahar (5), Zrnic, Ömer Ozan Arifoğlu, Nincevic (3), Rasic (5), Feuchtmann (3), Buljubasic, Ladyko, Ramazan Döne (8), Uğur Çoban 

Barcelona: Perez de Vargas (Saric), Rutenka (7), Morros de Argila, Nöddesbo (3), Saubich (1), Sigurdsson (4), Sarmiento (4), Arino, Gurbindo, Marquez, Rey Morales, Jallouz (3), Lazarov (7) 

İlk yarı: 12-14

2 dakika cezası alanlar: Buljubasic, Tolga Özbahar (Beşiktaş), Rey Morales, Morros de Argila (Barcelona)


Fotoğraflar: bjk.com.tr

Posted in: Erkekler Avrupa Kupası Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Erkekler Şampiyonlar Ligi manşet, Erkekler Şampiyonlar Ligi | Tags: | Comments (0) | View Count: (2045)

Post a Comment

Sponsorlarımız