10

Yabancı sporcu transferinde değişiklik

Yabancı sporcu transferinde değişiklik

Federasyonumuz Yönetim Kurulu kararıyla 2015-2016 Hentbol sezonunda uygulanacak yabancı sporcu kriterleri değiştirildi.

 

SÜPER LİG

o   Kulüpler 8’i Türk vatandaşı olmak üzere en fazla 22 sporcu ile sözleşme imzalayabilecek. Süper Lig kulüpleri müsabaka listelerinde 14 yabancı oyuncu bulundurabilecekler. Bunlardan 3 tanesinde herhangi bir şart aranmayacaktır. Geriye kalan 11 sporcu için ise Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından en son açıklanan dünya ve Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından en son açıklanan Avrupa sıralamasında yer alan ilk 25 ülke vatandaşı olması şartı aranmaktadır. Bu oyuncuların son 7 yıl içinde genç ve A takımlarında en az 10 defa milli formayı giymesi ve bunun müsabaka raporunda belgelenmesi gerekmektedir.

 

SÜPER LİG YABANCI SPORCU TRANSFERİ BEDELLERİ

o   Kulüpler IHF ve EHF tarafından en son açıklanan dünya sıralamasında yer alan ilk 25 ülkeden transfer edilen her sporcu için 500’er Euro Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) hesabına tescil ücreti ödeyecektir.

 

o   Kulüpler herhangi bir şart aranmayan 3 oyuncu transferi için birinci sporcuda 1500 Euro, ikinci sporcuda 1750 Euro, üçüncü sporcuda 2000 Euro Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) hesabına tescil ücreti ödeyeceklerdir.

 

BİRİNCİ VE İKİNCİ LİG

o   Birinci Lig ve İkinci Lig takımları ise istedikleri kadar yabancı sporcu transfer edebilecekler. Ancak müsabaka listelerinde en fazla 4 yabancı oyuncu oynatabilecekler. Birinci Lig ve İkinci Lig yabancı sporcu transfer ücretlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

 

o   Altyapılarda transfer döneminde sözleşme imzalayan ve geçici transferle başka takıma giden sporcular sözleşme sayısı kapsamında değerlendirilemez.

ERKEKLER DÜNYA SIRALAMASI

BAYANLAR DÜNYA SIRALAMASI

------------------------------------------------------------------------------

ERKEKLER AVRUPA SIRALAMASI

BAYANLAR AVRUPA SIRALAMASI

Posted in: Süper Lig Erkek Haberleri, Süper Lig Bayan Haberleri, 1. Lig Erkek Haberleri, 1. Lig Bayan Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Süper Lig Erkek Haberleri Manşet, Süper Lig Bayan Haberleri Manşet, 1. Lig Erkek Haberleri Manşet, 1. Lig Bayan Haberleri Manşet, Bayanlar 2. Lig Haberleri Manşet, Bayanlar 2. Lig Haberleri, Erkekler 2. Lig Haberleri Manşet, Erkekler 2. Lig Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (4623)

Post a Comment

Sponsorlarımız