06

ÜNİLİG şampiyonları belli oldu

ÜNİLİG şampiyonları belli oldu

ÜNİLİG erkekler ve bayanlarda şampiyonlar belli oldu.


Samsun Yaşar Doğu spor salonunda gerçekleştirilen final maçları sonunda Erkeklerde Atatürk Üniversitesi, bayanlarda ise 19 Mayıs Üniversitesi altın madalyanın sahibi oldu.

Ünilig Hentbol Erkeklerde Erzurum Atatürk Üniversitesi final grubunda oynadığı 3 maçı da kazanarak kupaya uzanan takım oldu.


Ünilig Hentbol Erkeklerde Erzurum Atatürk Üniversitesi final grubunda oynadığı 3 maçı da kazanarak kupaya uzanan takım oldu. Oynadığı ilk iki maçını kazanarak son maça şampiyonluğunu önceden ilan ederek çıkan Atatürk Üniversitesi, son maçında da 9 Eylül karşısında 33-30'luk galibiyet elde etti ve altın madalyanın sahibi oldu.

Turnuvada bir galibiyet bir beraberlik ve bir de mağlubiyet alan Orta Doğu Teknik Üniversitesi gümüş madalyayı elde ederken İstanbul Bilgi Üniversitesi ise bronz madalyanın sahibi oldu.


BAYANLARDA ŞAMPİYON 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Ünilig Bayanlar Hentbol Finaller Etabı bugün oynanan karşılaşmalarla sona erdi.

Üniversiteler Spor Ligi kapsamında 3 gündür Samsun Yeni Yaşar Spor Salonu’nda devam eden karşılaşmalar bugün tamamlandı. Saat 10.00’da başlayan maçta Çorum Hitit Üniversitesi ile Kastamonu Üniversitesi karşı karşıya geldi. Rakibi Hitit Üniversitesi’ni 44-29’la geçen Kastamonu ekibi bronz madalyanın sahibi oldu.

Günün final niteliği taşıyan maçında ev sahibi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi baştan sona önde götürdüğü maçta Nevşehir Hacı Bektaş-i Veli Üniversitesi’ni 29-24 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

FİNAL MAÇLARI SONUÇLARI VE PUAN DURUMU

Posted in: Ünilig Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (2793)

Post a Comment

Sponsorlarımız