10

Göztepe ve Çukobirlik Süper Ligde

Göztepe ve Çukobirlik Süper Ligde


Kayseri'de gerçekleştirilen Erkekler 1.Lig Play-off final grubu maçları sonunda Göztepe ve Çukobirlik takımlar Erkekler Süper Lige yükseldi.

8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirilen Hentbol Erkekler 1.Lig Play-off final grubu maçları sona erdi.

Atatürk spor salonunda oynanan ve Çay Tv'den canlı olarak yayınlanan müsabakalar sonucunda Göztepe 1.Ligi şampiyon olarak tamamlayarak Süper Lige yükseldi. Çukobirlik ise ikinci olarak Süper Lige yükseldi.

Son gün karşılaşmalarında Akçaabat Tütünspor, Metropolspor'u 37-29 mağlup ederken, Göztepe de Çukobirlik'i 29-27 mağlup etti. 

Maçın ardından düzenlenen törenle Göztepe'ye şampiyonluk kupasını Federasyonumuz Başkan Yardımcısı Bilgehan Çapraz ve Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici takdim etti.

İkinci olarak Süper Lige yükselen Çukobirlik takımına ise madalyalarını Federasyonumuz Genel Sekreteri Mutlu Kadıoğlu verdi.

Üçüncü olan Akçabat Tütünspor takımına madalyalarını A Bayan Milli Takım Teknik Direktörü Hikmet Vurgun verirken, Metropolspor takımına madalyalarını MHK Başkanı Barbaros Yılmaz ve Federasyonumuz Koordinatörü Bülent Uzuner verdi.

Göztepe'nin antrenörü Ferudun Dorak, yaptığı açıklamada, şampiyonluğu kazandıklarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
Çukobirlik'i yenerek yenilgisiz şampiyon olduklarını ifade eden Dorak, şöyle konuştu:
"Bu bizim için gurur verici bir durumdur. Ben bu galibiyeti göztepeli annelere armağan ediyorum. Diğer takımlarıda tebrik ediyorum. Seneye Süper Lig'de oynacağız. Çok heyecanlıyız." 

Çukobirlik Antrenörü Gürçin Can da Göztepe'yi şampiyonluklarından dolayı tebrik etti.

Sporcularını gösterdiği performanstan dolayı kutlayan Can, "İki takımında Süper Lig'i haketmişti. Bugünki maçın önemi, Göztepe buraya kadar hiç yenilmeden gelmişti. Onların hedefi yenilmemekti. Bizde onları yenmek istiyorduk, yapamadık, üzgünüz. Süper Lig'de olmaktan dolayı mutluyuz" diye konuştu.

 

MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ... (Ligler>Erkekler 1.Lig>Play-Off final)


 

Posted in: 1. Lig Erkek Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Süper Lig Erkek Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (3395)

Post a Comment

Sponsorlarımız