31

Türkiye Kupası grup maçları devam ediyor

Türkiye Kupası grup maçları devam ediyor

Hentbolda Türkiye Kupası grup aşaması bayanlarda sona ererken müsabakaları devam ediyor.

Bayanlar Türkiye Kupasında müsabakalar 4’lü takımlar halinde Ankara, İzmir, Rize, Aksaray illerinde 4-9 Eylül 2015 tarihlerinde yapıldı. Tek devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonunda A grubunda Genç Uşak SK ve Anadolu Üniversitesi GSK, B grubunda Ankara 1910 SK ve Samsun Gençlik spor, C grubunda Üsküdar Belediyesi SK ve Sivas Belediyespor, D grubunda Zağnosspor ve Adana Şakirpaşa HEM SK, E grubunda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK ve Osmangazi Belediyespor takımları ile en iyi grup ikincileri Muğla Yalıkavak spor ve son 16 turuna yükseldi.

Geçen sezon Süper Lig'de ilk 4 sırayı alan Yenimahalle Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Ardeşen Gençlik ve Kastamonu Belediyesi kupaya son 16 turundan dahil olacak.


Erkekler Türkiye Kupası grup müsabakaları ise C grubu maçları  29-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında Rize'de oynanırken, Göztepe ve Merzifon Belediyesi SK son 16 turuna yükselen takımlar oldu. 
İstanbul, Antalya, Konya, Erzurum'da ise 7-11 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak. 

Erkeklerde ise 4'erli 3, 5'erli 2 grupta toplam 22 takım mücadele edecek. 4'erli gruplarda ilk iki sırayı, 5'erli gruplarda ise ilk üç sırayı alan takımlar son 16 turuna yükselecek. Ligi ilk 4 sırada bitiren Beşiktaş Mogaz, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor, Nilüfer Belediyesi ve Amasya Taşovo YİBO son 16 turuna direkt katılacak.

BAYANLAR TÜRKİYE KUPASI PROGRAMI VE TALİMATI

ERKEKLER TÜRKİYE KUPASI PROGRAMI VE TALİMATI

BELGELER
TEKNİK TOPLANTI TUTANAĞI  TESİS DURUM RAPORU  ORGANİZASYON RAPOR

Posted in: Erkekler Türkiye Kupası Haberleri, Bayanlar Türkiye Kupası Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Erkekler Türkiye Kupası Manşet, Bayanlar Türkiye Kupası Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (4940)

Post a Comment

Sponsorlarımız