09

Türkiye Kupası Sonuçlar

Türkiye Kupası Sonuçlar
Hentbolda Türkiye Kupası grup aşaması bayanlarda sona ererken, erkeklerde 2 grup dışında müsabakalar tamamlandı.

Bayanlar Türkiye Kupasında müsabakalar 4’lü takımlar halinde Ankara, İzmir, Rize, Aksaray illerinde 4-9 Eylül 2015 tarihlerinde yapıldı. Tek devreli lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonunda A grubunda Genç Uşak SK ve Anadolu Üniversitesi GSK, B grubunda Ankara 1910 SK ve Samsun Gençlik spor, C grubunda Üsküdar Belediyesi SK ve Sivas Belediyespor, D grubunda Zağnosspor ve Adana Şakirpaşa HEM SK, E grubunda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK ve Osmangazi Belediyespor takımları ile en iyi grup üçüncüsü olan Aksaray Belediyespor ve Metropolspor son 16 turuna yükseldi.

Geçen sezon Süper Lig'de ilk 4 sırayı alan Yenimahalle Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Ardeşen Gençlik ve Kastamonu Belediyesi kupaya son 16 turundan dahil olacak.

BAYANLAR TÜRKİYE KUPASI SONUÇLAR

FOTO GALERİ

ERKEKLER TÜRKİYE KUPASI
Erkekler Türkiye Kupası grup müsabakaları ise B ve D grupları dışında tamamlandı.

A grubunda Maliye Milli Piyango, Serik Belediyespor ve Metropolspor, C grubunda Göztepe ve Merzifon Belediyesi SK, E grubunda ise Trabzonspor ve Selçuklu Belediyesi SK takımları son 16 turuna yükselen takımlar oldu. 

D grubunda ilk iki sırayı, 5'erli B grubunda ise ilk üç sırayı alan takımlar son 16 turuna yükselecek. Ligi ilk 4 sırada bitiren Beşiktaş Mogaz, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor, Nilüfer Belediyesi ve Amasya Taşovo YİBO son 16 turuna direkt katılacak.


ERKEKLER TÜRKİYE KUPASI PROGRAM SONUÇLAR VE TALİMATI

Posted in: Erkekler Türkiye Kupası Haberleri, Bayanlar Türkiye Kupası Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Erkekler Türkiye Kupası Manşet, Bayanlar Türkiye Kupası Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (2288)

Post a Comment

Sponsorlarımız