05

5.Genç Hakem Çalışması Ankara'da yapıldı.

5.Genç Hakem Çalışması Ankara'da yapıldı.

5.Genç Hakem Çalışması Ankara'da yapıldı.

18 il ve KKTC'den toplam 23 çift hakemin katıldığı Hakem Eğitim Çalışması 1.Aşama 2 Nisan 2016 da Ankara THF Spor Salonunda Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz, Hakem Eğitim Kurulu Üyeleri Faruk Akman ve Ali Şahin nezaretinde yapıldı.

GENÇ HAKEM ÇALIŞMASI EĞİTİM ÇALIŞMALARI
YETİŞTİRME çalışmalarının temel kaynağı olan Genç Hakem Çalışması her sezon illerden gelen tekliflerle belirlenen ve prensip olarak 18­24 yaş aralığındaki il hakem çiftleriyle yapılmaktadır.

derslerden ve alt yapı özel maç yönetimlerinden oluşmakta, ikinci aşamada ise çalışmaya katılan Hakemlerin sezon içerisinde grup­yarı final­final alt yapı turnuvaları ve lig maçlarında görev yapmaları sağlanıp eğitim çalışmaları Gözlemcilerimiz vasıtasıyla devam ettirilmektedir. Gözlemcilerden gelen raporlar doğrultusunda daha iyi seviyede olan genç hakemlerimiz Hakem Eğitim Kurulu Sorumluları tarafından uygulanan 3.Aşama olan Elit Genç Hakem eğitim çalışmalarına davet edilerek eğitimleri sürdürülmekte ve B­A Klasman Hakemliğine yükselmeleri sağlanmaktadır.

hakemden 47 çift hakem 1,2,3,4.Genç Hakem Çalışmalarına katılan hakemlerden oluşmuş olup hakem kadrolarımızın aynı anlayış ve disiplinle yetiştirilmesi hedeflenen bu çalışma önümüzdeki sezonlarda da devam edecektir.

2011­2012 sezonundan itibaren başlatılan ELİT HAKEM Genç Hakem Çalışmaları üç aşama olup; birinci aşama teorik 2015­2016 Sezonu itibariyle Hakem Klasmanlarında yer alan 90 çift hakemden 47 çift hakem 1,2,3,4.Genç Hakem Çalışmalarına katılan hakemlerden oluşmuş olup hakem kadrolarımızın aynı anlayış ve disiplinle yetiştirilmesi hedeflenen bu çalışma önümüzdeki sezonlardada devam edecektir.
Posted in: THF Haberleri, Mhk Haberleri, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa, Mhk Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (1279)

Post a Comment

Sponsorlarımız