01

Beşiktaş Mogaz'ın rakipleri belli oldu

Beşiktaş Mogaz'ın rakipleri belli oldu


Erkekler Velux Şampiyonlar Liginde mücadele edecek olan Beşiktaş Mogaz'ın grup maçlarındaki rakipleri belli oldu. Beşiktaş D grubunda HBC Nantes (Fransa), Team Tvis Holstebro (Danimarka), HC Motor Zaporozhye (Ukrayna), Dinamo Bucuresti (Romanya) ve 2. öneleme grubundan gelecek bir takımla mücadele edecek.

Erkekler Velux Şampiyonlar Ligi grup maçları kura çekimi, Danimarka'nın Kopenhag kentinde gerçekleştirildi. Şampiyonlar Liginin yeni top sponsoru "Select" marka topların da tanıtıldığı Kura Çekimine Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Başkanı Jean Brihault ve EHF Genel sekreteri Michael Wiederer ile birlikte kulüp yetkilileri katıldı.

Şampiyonlar Ligindeki temsilcimiz Beşiktaş Mogaz, çekilen kurayla D grubunda HBC Nantes (Fransa), Team Tvis Holstebro (Danimarka), HC Motor Zaporozhye (Ukrayna), Dinamo Bucuresti (Romanya) ve 2. öneleme grubundan gelecek bir takımla mücadele edecek.


C Grubuda ise şu takımlar yer aldı:

Naturhouse La Rioja (İspanya)
Chekhovskie Medvedi (Rusya)
Elverum HH (Norveç)
Montpellier HB (Fransa)
HC Metalurg (Makedonya)
1. öneleme turu birincisi

6'şarlı takımlardan oluşan C ve D gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar çapraz eşleşme ile eleme maçları oynayacak. Rakiplerini yenen 2 takım A ve B gruplarından gelecek 12 takımla birlikte son 16 turunda mücadele edecek. A ve B gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar ise doğrudan çeyrek finale yükselecek.

Gruplarda ilk maçlar 21-25 Eylül 2016 tarihlerinde oynanacak. 


A VE B GRUBU EŞLEŞMELERİ:


Posted in: Erkekler Avrupa Kupası Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, Erkekler Şampiyonlar Ligi manşet, Erkekler Şampiyonlar Ligi | Tags: | Comments (0) | View Count: (1271)

Post a Comment

Sponsorlarımız