20

THF 1. Hakem ve Gözlemci Semineri başladı

THF 1. Hakem ve Gözlemci Semineri başladı


Türkiye Hentbol Federasyonu 2016-2017 sezonu 1. Hakem ve Gözlemci Semineri, dün (19 Ağustos 2016) Antalya Belek’te başladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seminerin açılış konuşmasını yapan Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanvekili Haydar Arslan, “Hentbolun paydaşları, kulüpler, antrenörler, hakem ve gözlemciler ile federasyon yönetim kurullarıdır. Bu paydaşlar birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederlerse başarılarda beraberinde gelir. Federasyonumuz kurum ve kurullarıyla tam bir birliktelik içerisinde olup desteğini sizlerden hiçbir zaman esirgemeyecektir. İçimizde çürük elmalar olsa dahi o çürük elmaları tasfiye edeceğiz. Bu vesile ile yönetim kurulum adına sizleri desteklemek için tam bir mutabakat içinde olduğumuzu tekrardan ifade ediyorum. 2016-2017 sezonunun kazasız belasız geçmesini temenni ediyor, yeni sezonun hepimize hayırlı olması diliyorum” diye konuştu.Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz da, “Öncelikle 15 Temmuz’daki FETÖ’nün hainlerinin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek için kalkıştığı darbe kalkışmasını ve Van, Elazığ ve Bitlis’teki hain terör saldırılarını kınıyorum.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Geçen sezon bin 508 resmi müsabaka oynandı. Bunlara Türkiye şampiyonası ve grup maçları dahil değildir. Bazı sıkıntılar yaşadık ve bu sıkıntılara rağmen sizler görevlerinizi tam anlamıyla yerine getirdiniz. Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Yaşanan sıkıntılar Türkiye’nin içerisinden geçtiği kritik süreçler nedeniyle yaşanmıştır. Bu gelişmelere rağmen Federasyon Başkanımız Sayın Bilal Eyüboğlu, sizlerin mağdur olmaması için inanılmaz mücadele etti. Paralarınızın büyük kısmı yatırıldı. Kalan kısmı da çok yakın zamanda ödenecek. Şuanda OHAL süreci yaşandığı için paralarınız ödenemiyor. OHAL biter bitmez paralarınızın tamamı en kısa sürede ödenecek” diye konuştu.Yeni sezonda bazı kural değişiklikleri olacağını kaydeden Yılmaz, “Bu sezon Play-off ve Play-out sistemi kaldırıldı. 5 kural değişikliği var. Bu değişiklikleri seminer boyunca en ince ayrıntısına kadar sizlere aktaracağız. Hepimiz kendimizi yenilemek zorundayız. Bir kural eksik değerlendirilirse müsabakanın tüm gidişatı değişiyor. Hakem ve gözlemciler özellikle bu kural değişiklikleri nedeniyle artık daha da uyanık olmak zorundalar. Oturarak gözlemcilik dönemi bitti. Yeni sezonda hakem ve gözlemciler daha aktif ve işbirliği içerisinde olmak zorundalar. Tüm bu değişiklikler hakkında gerekli bilgilendirme seminer boyunca yapılacak. Yeni sezonda sizlerden fiziki görünüm ve hakem, gözlemci kıyafetleri konusunda da daha titiz olmanız yönünde beklentilerimiz var. Bu konuya gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum. Yeni sezonun hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Posted in: THF Haberleri, Mhk Haberleri, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa, Mhk Haberleri, Thf Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (938)

Post a Comment

Sponsorlarımız