03

3.Genç Hakem Eğitim Çalışması

3.Genç Hakem Eğitim Çalışması

 

3.Genç Hakem Eğitim Çalışması 1.Aşama 28 ilden 32 çift İl Hakeminin katılımıyla 1-2 Şubat 2014 tarihleri arasında Ankara'da yapıldı.

İki gün süren Eğitim Çalışmasında hakem çiftlerine Merkez Hakem Kurulu Üyesi Faruk Akman ve Ali Şahinle birlikte Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz oyun kurallarının yorumlanması, hakem tekniği ve davranışları konularında görsel sunumlarla bilgi verdiler.Alt yapı takımlarının yaptığı antreman müsabakalarında kısa süreli maç yöneten hakem çiftlerinin durumları gözlenerek gerekli uyarılar yapılıp saha performanslarına katkıda bulunuldu.Eğitim çalışması yapılan mülakat ve kural bilgisi sınavı ile tamamlandı.

Eğitim çalışması sonunda Genç Hakem çiftlerine hitap eden Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz bu yıl üçüncüsü yapılan Genç Hakem Çalışmasının istenen hedeflere ulaştığını söyleyerek, bu yıl A klasmana alınan dört hakem çiftinin birinci Genç Hakem Çalışmasının bir ürünü olduğunu dolayısıyla bu çalışmanın Türk Hakemliğinin artık temeli ve kaynağı olduğunu belirtti. Eğitim çalışmasını hazırlayıp sunan Merkez Hakem Kurulu üyesi Faruk Akman ve Ali Şahine, Federasyonumuzun tüm imkanlarını hakem eğitimi için kullandıran Federasyon Başkanımız sayın Bilal Eyüboğlu'na teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.


Posted in: THF Haberleri, Mhk Haberleri, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa, Mhk Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (1956)

Post a Comment

Sponsorlarımız