09

Bilgilendirme ve Teşekkür

Bilgilendirme ve Teşekkür

Değerli Hentbol Ailesi,

Ülkemizde yetişmiş yetenekli sporcularımızın bu günkü duruma gelmelerini sağlayan başta değerli aile bireylerine, antrenörlerine, kulüp yöneticilerine, ayni zamanda okul müdürlerine, değerli hocalarına, Başkanımız ve yönetimine bu güzel projenin oluşumuna katkı veren ve emeği geçen herkese sonsuz Teşekkürler.

Bu yapının kurulma amacı kesinlikle milli takim ve sporcularına yeni ufuklar açmak, onlara deneyim kazandırmak ve bu deneyimle milli takımımızı geliştirmek. Bu gelişim sadece teknik ve taktik değil kuvvet ve kondisyon gibi antrenman biliminin bir çok konusunu kapsayan, her türlü bilimsel katkıyı akademik anlamda almayı hedeflemektedir.

Düşünün deplasmanlı ligde bir yılda 20 -25 maçın 15 yaş grubunda oynanması ve uluslararası 3-4 turnuva ile süslemek, bu sporcuların gelişimleri için müthiş olacağını düşünüyoruz. Bu olgunun içinde yer alan sporcular kendi orijin kulüplerinde ve bulundukları il okul takımlarında oyun oynama haklarına da sahip olacaklardır.

Bu yapının önemli kolu da eğitim. Bütün sporcuların kaliteli eğitim almaları için hem kendileri hem de bizler gerekli itinayı azami şekilde göstermek ve onların ufkunu mümkün oldukça büyütmek zorundayız. Bu konuda olabilecek problemler için ebeveynler, kulüp takım hocaları ve milli takım hocaları devamlı görüşebilmeli ve çocuklarımız için en doğru imkanı yaratabilme konusunda işbirliğini sürdürebilmelidirler. Biz antrenörler bu konuda her türlü diyaloga hazırız.

Bu oluşum ile asla başka bir kulüp ya da okul takımına zarar verme düşüncesinde değiliz, aksine bu projeyle daha deneyimli sporcuların kendi kulüplerinde yetişmesine yardımcı olması amaçlanmıştır. Bu çerçevede bizlere destek olan bütün kulüp, okul ve buralarda görev alan siz geleceğin sporcularını yetiştiren değerli antrenör arkadaşlarımıza bizlere verdikleri katkılardan dolayı şahsım ve Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) adına sonsuz teşekkür ederim.

Saygılarımla…

 

SERDAR SEYMEN

Posted in: 1. Lig Erkek Haberleri, Erkek Milli Takım Haberleri, THF Haberleri, 1. Lig Erkek Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (2799)

Post a Comment

Sponsorlarımız