21

17 Yaş Yıldız Bayan Milli Takımımız kampta

17 Yaş Yıldız Bayan Milli Takımımız kampta17 Yaş Yıldız Bayan Milli Takımımız, 26 Mart – 02 Nisan 2017 tarihlerinde Tunus’ta düzenlenecek Akdeniz Hentbol Şampiyonasında mücadele edecek olan Milli Takımımız, Ankara'daki kamp çalışmalarını sürdürüyor.

Baş Antrenör Hakan Dinler yönetiminde günde çift antrenmanla THF spor salonunda çalışmalarını gerçekleştiren Millilerimiz, 25 Mart Cumartesi günü kampı tamamlayıp Tunus'a hareket edecek.

17 Yaş Bayan Milli Takımımızın Başantrenörü Hakan Dinler, kamp çalışmalarının sürdüğünü belirterek, Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesi Akdeniz Hentbol Şampiyonasının iyi bir turnuva olacağını söyledi.

Dinler, yetenekli bir jenerasyonla çalışma imkanı bulduklarını söyleyerek, kampın yoğun tempoda devam ettiğini kaydetti.

MİLLİLERİMİZE "TAKIM KÜLTÜRÜ, SPORCU VE MODEL OLMAK" EĞİTİMİ
Öte yandan geçtiğimiz pazar günü U17 Bayan Milli Takımımıza, Baş antrenörümüz Hakan Dinler'in isteği üzerine, İletişim Uzmanı ve Devlet Tiyatroları Sanatçısı Adnan Erbaş tarafından "takım Kültürü, Sporcu Olmak ve Model Olmak" konulu bir eğitim gerçekleştirildi. Eski milli sporcularımızdan Dr. Zeki Pehlivan tarafından organize edilen eğitimde sporun sadece teknik, taktik ya da kondüsyon bakımından değil aynı zamanda sosyal, kültürel bakımdanda bireyin gelişimine sağlaması gerektiği düşüncesi ana tema olarak sporculara aktarıldı.

Bu çerçevede yapılan eğitimde "Bir takım olmak, takım içi iletişim, takımda ilişkiler, milli takımın önemi, birey ve kadın olarak sporculuğun gerekleri, kurum takım ve bireysel imaj, beden dili ve takım içi etkileri, protokol kuralları, yeme-içme giyim-kuşam nasıl olmalı, özgüven ve motivasyon" vb. konularda milli takımımızla paylaşım yapıldı.

Milli takım sporcularımız tarafından oldukça yoğun bir ilgi ve keyifle izlenen eğitimde, milli takım antrenörlerimizin yanında eski milli sporculardan Zeynur ve Zeki Pehlivan'da yer aldı. 

Milli Takımımıza katkıları nedeniyle Sayın Adnan Erbaş'a çok teşekkür eder, milli takımlarımıza yönelik başka çalışmalarda kendisinin desteklerini bekleriz.

Posted in: Bayan Milli Takım Haberleri, Tüm Milli Takım Haberleri, Milli Takım Haberleri Anasayfa, Bayan Milli Takım Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (1387)

Post a Comment

Sponsorlarımız