06

Ünilig erkeklerde şampiyon 19 Mayıs Üniversitesi

Ünilig erkeklerde şampiyon 19 Mayıs Üniversitesi


Ünilig Erkekler Hentbol finalinde Erzurum Atatürk Üniversitesi'ni 35-31 mağlup eden Samsun 19 Mayıs Üniversitesi şampiyon oldu.

Ünilig Erkekler Hentbol'da final karşılaşması Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile Erzurum Atatürk Üniversitesi arasında oynandı.

Baştan sona önde götürdüğü mücadeleyi 35-31'lik skorla kazanarak şampiyon olmayı başaran taraf 19 Mayıs Üniversitesi oldu.Müsabakaya özellikle hücumda çok etkili başlayan 19 Mayıs Üniversitesi, ilk 5 dakikayı 3-1 önde geçti. Geriye düştükten sonra oyundaki ağırlığını arttıran ve 3-0'lık seri ile farkı bire kadar indiren Atatürk Üniversitesi, 22. dakikada 8-8'lik beraberliği yakaladı. Bu dakikadan sonra geliştirdiği hücumlardan golle dönmeyi başaran taraf 19 Mayıs Üniversitesi olunca, ilk yarı Samsun ekibinin 15-11'lik üstünlüğüyle sonuçlandı.İkinci yarıya hızlı başlayan taraf Erzurum temsilcisi oldu: 15-13. İlerleyen dakikalarda 19 Mayıs Üniversitesi'nin hücumdaki etkinlğini arttırmasıyla 43. dakikada fark altıya kadar yükseldi: 24-18. Maçın sonuna doğru yakaladığı farkı korumayı başaran Samsun temsilcisi, Atatürk Üniversitesi'nin tüm çabalarına rağmen karşılaşmadan 35-31 galip ayrılarak şampiyonluğa ulaştı.

Haber ve foto: universitelersporligi.org

Posted in: Ünilig Haberleri, Ünilig Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (2296)

Post a Comment

Sponsorlarımız