11

Bayanlar 1.Lig Play-Off Final

Bayanlar 1.Lig Play-Off Final

Burhaniye ilçesinde oynanan Bayanlar Hentbol 1. Lig play-off final müsabakalarında, Ordu Boztepe Gönülspor ve Atlantikspor takımları, Bayanlar Hentbol Süper Ligi'ne yükseldi.

Burhaniye Atatürk Spor Salonu'nda 3 gün süren final bölümünün son gün maçında Ordu Boztepe Gönülspor ile Pazarspor karşılaştı. Ordu ekibi müsabakayı 42-22 kazandı.

Diğer karşılaşmada ise Atlantikspor, Trabzon Hentbol Akademi'yi 21-16 mağlup etti. Bu sonuçlara göre, 4 puanla sıralamada ilk 2 sırayı alan Ordu Boztepe Gönülspor ve Atlantikspor, 2014-2015 sezonunda Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele etmeye hak kazandı.

Şampiyon olan Ordu Boztepe Gönülspor'a madalya ve kupasını Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan, Belediye Başkan Vekili Özer Koyuncu, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu tarafından verildi.

İkinci olarak Süper Lige yükselen Atlantikspor'a madalyalarını Federasyonumuz Başkanvekili Haydar Aslan verdi.

Maçlarda görev alan Federasyon Temsilcisi Hayrettin Yıldırım, Gözlemciler Ali Şahin ve Bülent Türköz ile birlikte hakem çiftleri Özgür Benli-Savaş Yüksek, O.Erkan Yurt-Abdullah Özdeniz'e ödüllerini MHK Başkanı Barbaros Yılmaz takdim etti.

 

Posted in: 1. Lig Bayan Haberleri, Lig Haberleri Anasayfa, 1. Lig Bayan Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (2476)

Post a Comment

Sponsorlarımız