11

2. Hakem ve Gözlemci Semineri

2. Hakem ve Gözlemci Semineri

 

 2013-2014 sezonu ‘2. Hakem ve Gözlemci Semineri’ 28-29 Eylül 2013 tarihleri arasında Ankara'da yapıldı.

Seminere geçtiğimiz sezonda C, İl Klasmanlarda ve birinci seminerde mazeretli olan 140 Hakem-Gözlemci ve Merkez  Hakem Kurulu üyeleri katıldı. Seminerin açılış konuşmasında Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz, Federasyon Başkanı Bilal Eyüboğlu'nun selam ve başarı dileklerini iletti.

Yılmaz, bir önceki sezon ile ilgili olarak başarılı bir sezon geçirildiğini, bunun bu sezonda artarak devam etmesi gerektiğini söyleyerek, özellikle Genç Hakemlerle ilgili olarak üç sezondur eğitim kurulunun yaptığı yoğun çalışmalarla 10 çiftin üst klasmanlara kazandırıldığına söylerken, bu çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti.

Yılmaz'ın ardından seminer ile ilgili olarak genel açıklamalarda bulunan MHK üyesi Faruk Akman, geçen sezonun değerlendirmesini yaparak görülen genel hatalara değinip standart bir yaklaşım sergilenmesi adına çeşitli konularda yapılmasını gerekenleri anlattı. MHK üyesi Ayberk Dilmen'in "Gözlemcilere Tavsiyeler" sunumundan sonra yapılan video test sınavı ile birinci gün tamamlandı.

İkinci gün MHK üyesi Faruk Akman'ın  arttırmalı cezalar-Kanat ve Pivot oyuncularına yapılan fauller ile ilgili olarak yaptığı üç sunumda son Dünya Şampiyonasında oynanan maçlardan örnekler vererek, EHF'nin bu konulardaki yaklaşımını anlattı. Seminer MHK Başkanı Barbaros Yılmaz'ın kapanış konuşmasının ardından yapılan Kural Bilgisi Test sınavı ile sona erdi.
Posted in: Mhk Haberleri, Mhk Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (2421)

Post a Comment

Sponsorlarımız