03

Genç Hakem ve Gözlemci Semineri

Genç Hakem ve Gözlemci Semineri
Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) ile Federasyonumuz (THF) arasında ortaklaşa planlanan Genç Hakem ve Gözlemci Semineri Alanya’da gerçekleştirildi.

Seminer Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Eski Hakem Komitesi Başkanı ve Şuan Eğitim Sorumlularından Sandor Andorka tarafından verildi.

Semineri değerlendiren Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz, Sandor Andorka’nın Türkiye’de bulunmaktan son derece memnun olduğunu dile getirdi. Yılmaz, “Genç Hakem ve Gözlemci Semineri amacına ulaştı. Çok iyi bir dostum olan Andorka, tarafıma Türk Hakemliğini yakından takip ettiğini, IHF ve THF’nin ortaklaşa yapmış olduğu bu çalışmanın meyvelerinin çok yakında alınacağını düşünüyor” dedi.

Yılmaz, Sandor Andorka’nın her zamanki gibi yabancı dil konusunda uyarılarda bulunduğunu belirterek, “Uluslararası alanda hakemlik yapabilmek adına olmazsa olmaz yabancı dildir. Tüm hakemlerimizin hedefleri doğrultusunda mutlaka yabancı dillerini geliştirmeleri gerekiyor” diye konuştu.

Yılmaz, Sandor Andorka’ya THF ve MHK adına burada bulunmasından ve eğitiminden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “THF Merkez Hakem Komitesi olarak Genç Hakemlerimiz ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Bu eğitim çalışmasında kendisinin bizzat Türkiye’ye gelmek istemesinden dolayı da son derece memnum oldum”dedi.

Barbaros Yılmaz , Sandor Andorka’ya  THF Başkanı adına plaket vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.
Posted in: Mhk Haberleri, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa, Mhk Haberleri, Thf Haberleri | Tags: | Comments (0) | View Count: (1353)

Post a Comment

Sponsorlarımız