07

Beşiktaş'tan tarihi başarı

Beşiktaş'tan tarihi başarı
Ön eleme final mücadelesinde HCM Constant’ı 34-25 mağlup eden Beşiktaş Mogaz, EHF Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.

Beşiktaş Mogaz Hasselt Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye Yunus Özmusul, Ercan Aşıkoğlu, Ivan Nincevic, Predrag Dacevic, Şenol Boyar, Ozan Arifoğlu ve Tolga Özbahar yedisiyle başladı.

Siyah-beyazlılar mücadeleye hızlı başladı ve Ozan ile hücumda direğe takıldı. Mücadele ilk golü Ercan kaydetti. Karşılıklı ataklarla geçen mücadele de skor 4-4’e geldi. Josip ile hücuma çıkan Beşiktaş skoru 5-4’e getirdi. Siyah-beyazlılar ilk 10 dakikayı 10-4 önde tamamladı. Mücadelede rakibine göre daha çok topla oynayan Beşiktaş rakibin hücumda farkı eritmesine engel oldu. Ozan ile hücumda etkili olan siyah-beyazlılar ilk yarının son 7 dakikasına girilirken skoru 15-10’a getirdi. Mücadelede son 5 dakikaya girilirken kaleci Yunus, rakibin gol bulmasına engel oldu. Hücumda rakibine oranla daha etkili olan Beşiktaş, Ozan’ın attığı golle ilk yarıyı 18-12 önde tamamladı.
 
Beşiktaş Mogaz ikinci yarıya Yunus’un etkili oyunuyla başladı. Peş peşe etkili kurtarışlar yapan Yunus, rakibin farkı eritmesine engel oldu. İkinci yarıda ilk golü siyah beyazlılarda Josip kaydetti. İkinci yarıda hücumdaki etkili oyununu devam ettiren siyah-beyazlılar, Dacevic’in golüyle skoru 21-12’ye getirdi. Beşiktaş Mogaz son 20 dakikaya 23-17 önde girdi. Hücumda Erwin ve Tolga ikilisi ile skor 26-20’ye gelirken, son 10 dakikaya 29-21 önde girildi. Savunmada rakibine geçit vermeyen Beşiktaş Mogaz son dakikalara 9 sayı önde girdi. Hücumda rakibine oranla daha etkili olan siyah-beyazlılar, salondan 34-25 galip ayrıldı.
 
HCM Constanta’yı mağlup eden siyah-beyazlılar, EHF Şampiyonlar Ligi B grubunda FC Barcelona, Orlen Wisla Plock, KIF Kolding Kobenhavn, SG Flensburg-Handewitt ve Alingsas HK takımlarıyla mücadele edecek. 

Posted in: Erkekler Şampiyonlar Ligi manşet, Erkekler Şampiyonlar Ligi, Thf Haber ve Duyuruları Anasayfa | Tags: | Comments (0) | View Count: (2143)

Post a Comment

Sponsorlarımız