05

Avrupa Şampiyonası başlıyor

Avrupa Şampiyonası başlıyor
Macaristan ve Hırvatistan'ın ortaklaşa düzenleyeceği 11. Bayanlar Avrupa Şampiyonası yarın (7 Aralık 2014) başlıyor.

16 takımın mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası maçları 6 kentte oynanacak. Macaristan'ın Budapeşte, Debrecen ve Györ, Hırvatistan'ın Zagreb, Varazdin ve Osijej kentlerindeki salonlarda müsabakalar oynanacak. 

A grubunda Macaristan, İspanya, Rusya, Polonya; B grubunda Norveç, Danimarka, Romanya ve Ukrayna, C grubunda İsveç, Almanya, Hırvatistan, Hollanda; D grubunda ise Karadağ, Fransa, Sırbistan ve Slovakya mücadele edecek. 7 Aralıkta oynanacak İspanya-Polonya maçı ile başlayacak olan şampiyona,  21 Aralıkta oynanacak final  ve sıralama maçları ile sona erecek.

Şu ana kadar yapılan Şampiyonalarda Norveç 5 kez, Danimarka 3 kez, Macaristan ve Karadağ ise birer kez altın madalya kazandı.

Şampiyonada 12 çift hakem görev yapacak. Uluslararası hakem çiftimiz İbrahim Özdeniz, Kürşad Erdoğan da şampiyonada görev alarak ülkemizi temsil edecek. Ayrıca Muratpaşa Belediyesi takımında forma giyen Olga Lauik de ülkesi Ukrayna formasıyla şampiyonada yer alacak.
Posted in: Bayan Milli Takım Haberleri, Milli Takım Haberleri Anasayfa, Bayan Milli Takım Haberleri Manşet | Tags: | Comments (0) | View Count: (1354)

Post a Comment

Sponsorlarımız